informator

ИНФОРМАЦИЈЕ О ПРЕВЕНТИВНИМ МЕРАМА И АКТИВНОСТИМА ЗА СПРЕЧАВАЊЕ ШИРЕЊА ИНФЕКЦИЈЕ

Е-УПИС ПРВАКА - КОРАК ПО КОРАК

МЕЂУНАРОДНО ТАКМИЧЕЊЕ У РИТМИЧКОЈ ГИМНАСТИЦИ

Наша уценица 2-3 разреда, Каја Маневски, учествовала је на Међународном такмичењу Butterfly cup, одржаном у Новом Саду, 04.12.2022. где је остварила завидан резултат представљајући клуб КРГ "Руслана" Панчево. ЧЕСТИТАМО!

Каја Маневски 2 3

БАЛЕТСКО ТАКМИЧЕЊЕ

Наша ученица, Елена Ранђеловић 2-3, учествовала је на Балетском такмичењу одржаном 4.12.2022 у Панчеву и освојила 1.место представљајући плесни клуб "Балерина" Панчево. ЧЕСТИТАМО!

Елена Ранђеловић 2 3

МЕЂУНАРОДНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ХАРМОНИКЕ

Наш ученик, Владимир Михајлов 7/2 освојио је ПРВО место на међународном такмичењу из хармонике.

Честитамо!!!

Vladimir Mihajlov (2)                   Vladimir Mihajlov (1)

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ У ПЛИВАЊУ

Окружно такмичење у пливању одржано je 28.11.2022. године, а ученици наше школе постигли су сјајне резултате.

Миона Тинтор 1. мето-леђно, Ана Анђеловић 1.место-краул, Вук Радђеловић 1.место-леђно, Угљеша Додевски 1.место-краул, Тадија Ровчанин 1.место-краул,

Ивона Бисак 2.место-леђно, Тодор Матаруга 2.мето-леђно, Филип Попов 2.место-леђно, Миона Марин 2.место-делфин, Огњен Митић 2.место-делфин,

Лука Обрађан 3.место-прсно, Ника Павловић 3.место-краул, Лука Дадић 3.место краул.

ЧЕСТИТАМО!!!

јелена

ПОЗИВ НА РАДИОНИЦУ НА ЕНГЛЕСКОМ ЈЕЗИКУ

Уколико уживаш у ћаскању на енглеском језику, а задовољаваш доле наведене критеријуме, можеш се пријавити на Радионицу на енглеском језику која ће се одржати 29. новембра 2022. године од 11 часова у просторијама школе.

Radionica na engleskom jeziku

ДОДЕЛА НАГРАДА РЦТ "МИХАЈЛО ПУПИН"

Награђивање најуспешнијих ученика на такмичењима, обављено је у склопу прославе Дана града 7. новембра, у Великој скупштинској сали Градске управе града Панчева.Награђене је поздравио градоначелник Александар Стевановић, а потом је мр Татјана Божић, градска већница, доделила награде нашим ученицима Хани Тадић 7/3, Михајлу Грбину 7/1 и Петру Врачару 8/1 одељења.

IMG 96a8edbbca1922faafa1dbba85807473 V      IMG d243d384cde5b97bb60bd3bd5c4dea8c V

Посета музеју

Ученици 5-1 наше школе  у пратњи наставнице српског језика Ане Кајловиц и директора школе Мирка Нововића  обишли су у петак 21 октобра изложбу у Народном музеју Панчево под називом  "Дискотека у кући једног министра". Ученици су били у прилици да се упознају са музиком, модом и идејама 60 година 20. века. Током дана обишли су и музеј мотоцикла, мотора и аутомобила и видели примерке из периода  Другог светског рата.

ОБЕЛЕЖАВАЊЕ МЕЂУНАРОДНОГ ДАНА ЗАШТИТЕ ОД ТРАФИКИНГА

trafikingНаша школа је усмерена ка креирању сигурног и подстицајног окружења за све ученике, а посебно у ризичним ситуацијама у којима је правовремено и адекватно поступање кључно за заштиту интереса ученика.

Дана 18.10.2022. године обележен је Међународни дан заштите од трафикинга. Психолог школе Ивана Раичковић одржала је неколико психолошко-едукативних радионица са ученицима 6. и 8. разреда на тему препознавања феномена трговине људима. Трговина децом и младима је посебно сложен феномен и потребно је континуирано сензибилисати све учеснике школског живота о томе. Ученици су најрањивија категорија и са њима се реализује превентивни рад у вези са препознавањем сваког облика насиља, посебно насиља над децом и младима.

Психолог је реализовала превентивне радионице са дискусијом на којима су ученици имали прилике да се упознају са тим шта је трафикинг (начин, средство, сврха), ко су трговци, а ко жртве трговине људима, како препознати различите манифестације у понашању ученика који могу да побуде сумњу да се нешто дешава у животима њихових вршњака који су изложени неком облику дискриминације и насиља.

Опширније...

"КАЖИ МИ" - ИНФОРМАЦИОНИ СИСТЕМ ЗА ПРЕВЕНЦИЈУ ВРШЊАЧКОГ НАСИЉА

У среду, 19. октобра је у нашој школи одржано корисно предавање стручног тима за превенцију вршњачког насиља. Тим стручњака из ове области је представио мобилну апликацију којом се путем телефонског умрежавања бројева телефона родитеља и деце са Министарством унутрашњих послова Панчево може пријавити и лоцирати насиље којим ученици могу бити изложени. У видео прилогу можете погледати ову трибину.

Од 5. децембра старијој смени настава почиње од 8 часова, а млађој од 13,30 часова.

Смена се мења 16. децембра.

Све информацијe можете добити путем бројева телефона 352-663 или 062/80-56-505 радним данима од 8 до 15 часова.