НАША ШКОЛА - ЈЕДНА ОД 10 НАЈБОЉИХ У СРБИЈИ

Да је ОШ "Бранко Радичевић" из Панчева идентификована као једна од 10 школа у Србији коју одликује квалитетан рад, обавестили су нас реализатори Пројекта Препознај, промовиши и прошири - 10 примера добрих школа у Србији, који партнерски реализују Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања и Институт за психологију уз подршку УНИЦЕФ-а, Канцеларије у Београду.

До 10 добрих школа дошло се применом неколико критеријума који се односе на различите домене рада. У следећем кораку предвиђено је да се о изабраним школама направе студије случаја како би се описале и промовисале њихове добре праксе.

За студије случаја одговорни су истраживачи који ће посетити школу. Њихов задатак је да опишу актуелне кључне квалитете и добре праксе, развојни пут школе и правац даљег развоја. Да би се дошло до ових података, истраживачи ће обавити разговоре са релевантним саговорницима (директор, наставници, стручни сарадници, ученици, родитељи, просветни саветници, представници локалне самоуправе, организације цивилног друштва које сарађују са школом). Главни метод прикупљања података током посете школама биће вођење интервјуа и фокус група, као и опсервација током боравка у школи. Поред тога, истраживачи ће користити и додатне материјале (извештај са екстерне евалуације, извештај са самовреденовања, школски развојни план, годишњи извештај, годишњи план рада са школским програмом, извештаје школских тимова, информације са web сајта итд.). Просветни саветници који прате рад наше школе информисани су о Пројекту и биће укључени у праћење истраживачких активности у изабраним школама. О нашој школи, као примеру добре школе ће бити објављена публикација, па је стога потребна помоћ свих запослених, ученика и родитеља да се укључе у истраживање и пруже пуну помоћ у спровођењу истраживања у школи.

Скенирани документ о избору наше школе можете погледати овде

Од 29. априла до 17. маја, старијој смени настава почиње од 8,00 часова, а млађој од 13,30 часова :)