Upis prvaka

facebook logo5

instagram1

informator
 Телефон за информације о  упису првака
062/80-565-05

ИНФОРМАЦИЈЕ О ПРЕВЕНТИВНИМ МЕРАМА И АКТИВНОСТИМА ЗА СПРЕЧАВАЊЕ ШИРЕЊА ИНФЕКЦИЈЕ

88011165 1637521413054014 4168139785082241024 n   90334226 1112733582453205 4090072732933292032 n   Pranje ruku print 1

ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Поштовани родитељи,

Школска година почиње од 1. септембра. Настава ће се одржавати према распореду часова, а часови ће трајати 45 минута. Млађи разреди (од првог до четвртог) крећу пре подне, од 8 часова. а старији (од петог до осмог разреда) од 13 часова. Смене се мењају на две недеље. Почетак школске године почињемо по првом моделу, а на седмичном нивоу на територији града пратиће се епидемиолошка ситуација од које зависи који ће се модел примењивати.

Желимо вам срећан и успешан почетак школске године!

ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

Поштовани родитељи,

Желимо вам срећан и успешан почетак школске године!

PRIJEM PRVAKA

Poštovani roditelji budućih prvaka,

Prijem prvaka održaće se 31.8.2021. godine od 18h u holu škole. Spiskovi učenika po odeljenjima biće istaknuti na vratima škole na dan prijema. Na sastanku sa učiteljicama dobićete sve potrebne informacije. Dobro nam došli!

КАЛЕНДАР УПИСНИХ АКТИВНОСТИ

Kalendar za učenike

Поштовани родитељи ученика осмог разреда,

Овде можете преузети календар уписних активности за ученике. Молимо Вас да се строго придржавате наведених датума и сатнице.

РЕПУБЛИЧКА ТАКМИЧЕЊА - ФИЗИКА, ХЕМИЈА, СРПСКИ ЈЕЗИК

Републичка такмичења из физике, хемије и српског језика одржала су се у суботу и недељу, 29. и 30. маја. Честитамо Врачар Петру, ученику VI-1 наше школе који је на Републичком такмичењу из физике у Сокобањи освојио треће место! Такође похваљујемо Катарину Марков VIII-3 на учешћу на Републичком такмичењу у Новом Саду из хемије и на Републичком такмичењу из српског језика и језичке културе у Београду.

Petar Vračar  Katarina hemija  Katarina srpski

ДРЖАВНО ПРВЕНСТВО У БОКСУ

Честитамо нашој ученици Тари Рикановић VI-3 која је на Државном првенству у боксу освојила сребрну медаљу!

Tara Rikanović      Tara boks

МАЛЕ ОЛИМПИЈСКЕ ИГРЕ

Такмичење Мале олимпијске игре спроводе се у виду штафете на полигонима са различитим моторичким задацима за ученике првог, другог и трећег разреда. Екипу чини 12 ученика. Екипа првог разреда се такмичи на забавном полигону у дужини од 40 метара, а екипу чини 6 дечака и 6 девојчица. Екипа другог разреда такмичи се на полигону спретности, такође у мешовитој екипи на стази дужине 40 метара. Екипа трећег разреда такмичи се на полигону свестраности, појединачно екипа девојчица и екипа дечака на стази дужине 50 метара. Наша школа представила је такмичаре првог и трећег разреда, у којима су све екипе освојиле неку од награда:

prvaci decaci3 devojcice32
 Први разред - прво место  Трећи разред - дечаци - друго место
 Трећи разред - девојчице - треће место

pehar Екипа првог разреда пласирана је на Градско првенство у Малим олимпијским играма које се одржавају 28. маја у Београду.

Честитамо свим екипама!

ДАНИ ЋИРИЛИЦЕ

12На Републичком конкурсу Удружења "Дани ћирилице Баваниште" под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије, наша ученица Уна Обрађан IV-2 освојила је друго место у категорији иницијал (прво слово имена ученика).

"Дани ћирилице" је дечији сабор који доприноси очувању српске културе и писма. Ове године је пристигло око 2400 радова. Највише је из школа Србије, али по традицији радови пристижу и из иностранства.

Наша ученица је једина награђена из општине Панчево.

ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА

VUK KARADZICНаша сјајна Катарина Марков, ученица VIII-3 одељења је овог пута пласирана и на Државно такмичење из српског језика и језичке културе! Окружни ниво одржан је у ОШ "Стевица Јовановић" у Панчеву 16. маја на коме је Катарина освојила друго место и пласман на републички ниво. Честитамо од срца!

ЏУДО - РЕПУБЛИЧКО ТАКМИЧЕЊЕ

Школско појединачно првенство Србије за ученике и ученице основних и средњих школа Србије одржано је 12. маја у Установи Вождовачки центар "Шумице" у Београду, у организацији Савеза за школски спорт Србије и Џудо савеза Србије. Представници наше школе су показали своје умеће:

Михајло Вуковић VI-2 - друго место;

Никола Долинга V-2 - треће место.

Dolinga državno 2    Vuković državno1

Dolinga državno1  Vuković državno3

Честитамо им!

Старијим разредима настава од 13. септембра почиње од 8 часова, а млађим од 13.30 часова. Од 27. септембра до 8. октобра, млађим разредима настава почиње од 8 часова, а старијим од 13 часова.

Останимо здрави!

Све информацијe можете добити путем бројева телефона 352-663 или 062/80-56-505 радним данима од 8 до 15 часова.