Бранкови основци

ПРОЈЕКАТ "БРАНКОВИ ОСНОВЦИ"

Захваљујући Покрету горана Војводине установљена јеманифестација знаменитом песнику Бранку Радичевићу у част. Реч је о програму „Бранкови основци” којим се тежи умрежавању и повезивању основних школа из Војводине које носе име Бранка Радичевића, а који је окупио ученике Бранкових школа у објекту Покрета горана у Сремским Карловцима, Еколошком центру „Радуловачки”. Координатори пројекта су Тања Гагић и Душица Миленковић.

Програм „Бранкови основци”, први те врсте, подржао је Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу, националне мањине – националне заједнице. Тај програм пружа прилику учесницима да својим присуством допринесу неговању различитих култура, којих је највише у Војводини.

У Сремским Карловцима је 17. августа Никола Минић, ученик II-2 одељења наше школе са учитељицом Александром Грујић Новковић присуствовао сусрету свих школа  под називом „Бранко Радичевић“ са територије Војводине. Циљ овог сусрета био је да се све „Бранкове“ школе удруже у пројекту „Бранкови основци“. Партнери наше школе су школе из Великог Средишта и Уљме.

Све активности у вези са овим пројектом биће објављене на сајту школе.

Саопштење о овом догађају можете прочитати у Часопису Дневник овде

Од понедељка, 18. јануара 2021. године, настава ће се одвијати према моделу од 1. септембра 2020. године за све ученике. Желимо вам срећан и успешан почетак другог полугодишта.

Останимо здрави!

Све информацијe можете добити путем бројева телефона 352-663 или 062/80-56-505 радним данима од 8 до 15 часова.