Бранкови основци

ПРОЈЕКАТ "БРАНКОВИ ОСНОВЦИ"

Захваљујући Покрету горана Војводине установљена јеманифестација знаменитом песнику Бранку Радичевићу у част. Реч је о програму „Бранкови основци” којим се тежи умрежавању и повезивању основних школа из Војводине које носе име Бранка Радичевића, а који је окупио ученике Бранкових школа у објекту Покрета горана у Сремским Карловцима, Еколошком центру „Радуловачки”. Координатори пројекта су Тања Гагић и Душица Миленковић.

Програм „Бранкови основци”, први те врсте, подржао је Покрајински секретаријат за образовање, прописе, управу, националне мањине – националне заједнице. Тај програм пружа прилику учесницима да својим присуством допринесу неговању различитих култура, којих је највише у Војводини.

У Сремским Карловцима је 17. августа Никола Минић, ученик II-2 одељења наше школе са учитељицом Александром Грујић Новковић присуствовао сусрету свих школа  под називом „Бранко Радичевић“ са територије Војводине. Циљ овог сусрета био је да се све „Бранкове“ школе удруже у пројекту „Бранкови основци“. Партнери наше школе су школе из Великог Средишта и Уљме.

Све активности у вези са овим пројектом биће објављене на сајту школе.

Саопштење о овом догађају можете прочитати у Часопису Дневник овде

У петак, 2. октобра посетите хуманитарну акцију за девојчицу Мињу Матић која болује од СМА, прогресивне и смртоносне неуромишићне болести. На штанду број 16 испред Културног центра Панчево биће изложене књиге које можете купити по симболичној цени од 200 динара.  Пружимо заједно Мињи шансу за живот!