БЕСПЛАТНИ УЏБЕНИЦИ

cute little girl with books 1098 2121 Министарство просвете, науке и технолошког развоја планира да по доношењу Одлуке Владе Републике Србије, у оквиру Пројекта за набавку бесплатних уџбеника, обезбеди бесплатне уџбенике и то за следеће ученике:

ученици из социјално/материјално угрожених породица (примаоци новчане социјалне помоћи)

-  ученици са сметњама у развоју и инвалидитетом (који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуалном образовном плану)

-     -  ученици који су у породици треће или свако наредно рођено дете које је у систему школовања.

Ученици не добијају целе комплете уџбеника, већ:

-  - ученици од првог до четвртог разреда добијају уџбенике и радне свеске из српског језика, математике, света око нас/ природе и друштва и страног језика.

-  - ученици петог до осмог разреда добијају уџбенике и радне свеске из српског језика, математике, првог страног језика, географије, историје, хемије, физике и биологије.

Школи, као доказ о испуњености услова за добијање бесплатних уџбеника, потребно је доставити следећу документацију:

Основ Потребна документација
За ученике социјално/материјално угрожених породица, примаоци новчане социјалне помоћи Важеће Решење којим се утврђује право на остваривање социјалне новчане помоћи - фотокопија
За ученике који су у породици треће и свако наредно дете које је у систему школовања Потврда о школовању (изузев ученика који похађају нашу школу) за ученике, односно студенте
За ученике који се образују по ИОП-1 или ИОП-2 Документација није потребна, јер је школа већ поседује, само Пријава

Уколико ученик остварује право по више основа, уџбенике добија по основу једног критеријума.

Уколико ученик остварује право по више основа, а један основ је стицање основношколског образовања и васпитања по индивидуалном образовном плану, уџбенике добија по том основу.

Пријаву попунити путем линка   fingerpoint до 10. фебруара.

Документацију је потребно доставити Мирјани Витомировић до 22. фебруара 2021. године.

Останимо здрави!

Све информацијe можете добити путем бројева телефона 352-663 или 062/80-56-505 радним данима од 8 до 15 часова.