Бодовање

Бодовање завршног испита и општег успеха

(Правилник о изменама и допунама правилника о упису ученика у средњу школу, („Службени гласник РС", број 37/15)):

Успех на завршном испиту исказује се бројем бодова освојених на тесту из српског, односно матерњег језика, математике и на комбинованом тесту из природних и друштвених наука (биологија, географија, историја, физика и хемија).

На основу успеха на завршном испиту кандидат може да освоји највише 30 бодова, односно највише по 10 бодова на тесту из српског, односно матерњег језика, математике и комбинованог теста.

Општи успех од VI до VIII разреда основне школе исказује се бројем бодова тако што се општи успех, остварен на крају VI разреда заокружен на две децимале помножи бројем четири (4), а општи успех остварен на крају VII и VIII разреда основне школе, заокружен на две децимале, помножи бројем пет (5).

На основу општег успеха кандидат може да оствари највише 70 бодова.

face3

Нижим разредима настава почиње од 8 часова, а вишим од 13 часова. Понедељак, 17. фебруар је нерадни дан поводом државног празника. Смена се мења 24. фебруара.